Galeria Copernicus wspiera adopcję kotów

2023-02-14

17 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji, w piątek i sobotę (17-18 lutego), w Galerii Copernicus pojawi się stoisko toruńskiej Fundacji KOT - Koty Otoczone Troską. To wyjątkowa okazja, by wesprzeć działalność Fundacji i dowiedzieć się jak prawidłowo opiekować się swoim kotem. Na stoisku będzie też można poznać sylwetki kotów do adopcji. Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone zostaną na leczenie kocich pacjentów Fundacji.

Koty, obok psów, to najczęściej hodowane zwierzęta domowe. Pomysł Dnia Kota powstał z chęci uwrażliwienia ludzi na los bezdomnych zwierząt. Dlatego ich święto to dobra okazja do wsparcia organizacji opiekujących się wolnożyjącymi kotami, takimi jak toruńska Fundacja KOT. Organizacja ta od lat ratuje bezdomne koty, ofiary wypadków i sterylizuje wolnożyjące mruczki, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków. Dla swoich podopiecznych, oswojonych, przyjacielskich kotów, szuka też nowych adopcyjnych domów.

- To kolejna odsłona naszej współpracy z Fundacją KOT. Cieszymy się, że możemy pomóc jej podopiecznym w znalezieniu nowego, bezpiecznego domu, a wszystkim tym, którzy kochają koty, poznać lepiej ich obyczaje, zrozumieć indywidualny język. Liczymy, że dzięki prezentacji, koty mieszkające w Fundacji znajdą nowych opiekunów i nowe, przyjacielskie domy – mówi Kamila Kaczmarek, marketing specialist Galerii Copernicus

Podczas wydarzenia będzie można uzyskać informacje na temat działalności fundacji i sposobów zaangażowania się w pomoc kociakom. Przedstawiciele organizacji przybliżą jej działalność.

Stoisko Fundacji KOT znajdziecie na pasażu w okolicach Cukierni Sowa.

Już dziś na profilach Galerii Copernicus na Facebooku i Instagramie znajdziecie zdjęcia kotów do adopcji: https://bit.ly/3jUxjYk oraz https://bit.ly/3IkvPjk

***

Galeria Copernicus położona jest w ścisłym centrum Torunia. Doskonała lokalizacja umożliwia klientom dojazd zarówno środkami komunikacji miejskiej, samochodem, rowerem jak i przyjście pieszo. Obiekt powstał w 2005 roku, a dekadę później został zmodernizowany i rozbudowany. Dziś całkowita powierzchnia centrum wynosi 90 tys. mkw., z czego ponad 47 tys. mkw. stanowi powierzchnia najmu. W zasięgu oddziaływania Copernicusa znajduje się ponad 350 tys. mieszkańców Torunia i okolicznych miejscowości. Ofertę centrum handlowego stanowi blisko 150 sklepów i punktów usługowych. Copernicus to również doskonałe miejsce spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi czy szukania modowych inspiracji. Wśród najemców centrum są takie marki, jak: hipermarket spożywczy Auchan, elektromarket Media Markt, Decathlon, iDream (Apple), Ochnik, Homla, Diverse, Big Star, HalfPrice oraz salony modowe znanych marek: Guess, H&M, Reserved, CCC, Medicine, Olsen, Pako Lorente, KappAhl, Sinsay i Mohito. Ponadto w centrum znajduje się perfumeria sieci Douglas, Sephora, Hebe, Rossmann, salon Empik, a także salony z biżuterią: Yes, Apart, Bovem i W.Kruk. W ofercie dla dzieci można znaleźć sklepy Smyk, Coccodrillo czy Reporter Young. Centrum dysponuje 1 470 miejscami postojowymi.

Kontakt dla mediów:

Kamila Żyżkowska, e-mail: k.zyzkowska@corevalues.pl, tel.: +48 601 805 484