ROBOFERIE W GALERII COPERNICUS

2023-02-03

Ferie w mieście nie muszą być nudne. W drugim tygodniu ferii, od 6 do 11 lutego br. w Galerii Copernicus odbędą się Roboferie - cykl zajęć i warsztatów dla pasjonatów robotyki oraz programowania. Podczas zimowej przerwy od nauki, centrum handlowe przygotowało wiele ciekawych atrakcji dla młodszych oraz nieco starszych mieszkańców Torunia. Codziennie, w pięciu strefach tematycznych odbywać się będą zajęcia edukacyjne oraz kreatywne. A to nie koniec atrakcji! Na miłośników zimowych sportów czekać będzie Zimowa Strefa Wirtualnej Rzeczywistości.

Roboferie to wydarzenie dla całej rodziny, podczas którego nikt nie będzie się nudził! Uczestnicząc w zabawie można rozwinąć różne, przydatne umiejętności, a także zdobyć wartościową wiedzę. W akcji mogą wziąć udział również grupy zorganizowane, takie jak szkoły, przedszkola czy uczestnicy półkolonii.

– Programowanie, robotyka, nauka nowych technologii to fantastyczne narzędzie wspierające kreatywność u dzieci oraz przygotowujące je do coraz bardziej zautomatyzowanego świata. Najmłodsi najszybciej i najchętniej przyswajają wiedzę poprzez doświadczanie i zabawę. Czas ferii to doskonała okazja, aby skorzystać z wolnego czasu i zdobyć nowe umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców Torunia ciekawą alternatywę dla spędzanych dni w domu. Zachęcamy do udziału w warsztatach zarówno indywidualnie, jak i dzieci w zorganizowanych grupach – mówi Ewa Machowska, dyrektorka Galerii Copernicus.

Robo Masters to pierwsza strefa, dedykowana fanom budownictwa. Na sześciu stanowiskach najmłodsi mogą wybudować konstrukcje, takie jak makiety gór czy skoczni, z których będą zjeżdżały figurki na nartach lub na mini wyciągu. Kolejną atrakcją jest Strefa Robotyki, gdzie nie tylko będzie można budować i zaprogramować roboty, ale także wziąć udział w rywalizacji. Zadaniem uczestników będzie odśnieżenie terenu z waty imitującej śnieg oraz pluszowych pomponów. Dzieci będą musiały to zrobić za pomocą zdalnie sterowanych pojazdów; wygrywa osoba z najlepszym wynikiem. W tej strefie czeka również jeszcze jedna niespodzianka skierowana do najmłodszych gości galerii. Uczestnicy na przygotowanych stanowiskach będą mogli pomalować wirujące talerzyki oraz styropianowe kule, z których następnie stworzą kolorowe bałwanki.

Na fanów zimowych sportów czekać będzie Zimowa Strefa Wirtualnej Rzeczywistości. Przy dwóch stanowiskach za pomocą gogli VR dzieci będą mogły spróbować swoich sił wcielając się w skoczka narciarskiego lub snowboardzistę, a także zwiedzić świat w zimowej scenerii. Nieco starszym uczestnikom dobrej zabawy i mocnych wrażeń dostarczy wehikuł czasu – stanowisko z komputerami stacjonarnymi z absolutnie kultową grą Deluxe SkiJump! Osoby pamiętające grę „w Małysza”, na pewno chętnie odwiedzą strefę retrogier.

W czwartek i piątek (9-10 lutego) startuje Strefa Druku 3D gdzie będzie można zapoznać się z techniką druku specjalnymi długopisami 3D oraz zobaczyć z bliska jak działa prawdziwa drukarka 3D. Podczas warsztatów goście będą mieli okazję stworzyć szablony w kształcie śnieżynek, które następnie zabiorą ze sobą do domu i przyozdobią nimi swój pokój lub szkolną salę. Dostępne będą tutaj cztery stanowiska pracy. Czwartą atrakcją będzie Strefa Programowania, w której pod okiem instruktorów dzieci nauczą się podstaw programowania w środowisku Minecraft Education oraz Scratch. Do dyspozycji będzie także Ścianka Knoocker, czyli wielofunkcyjna tablica multimedialna wykorzystywana do zadań naukowych oraz rozrywkowych. Gra z użyciem ścianki Knoocker polega na kontrolowaniu animacji komputerowych poprzez trafienie piłkami w elementy wyświetlane na ściance. Zabawa ta uczy spostrzegawczości, refleksu, a także pozwala skupić się na zadaniu.

Podczas Roboferii nie zabraknie mini rywalizacji z nagrodami! Aby być na bieżąco z informacjami o zaplanowanych konkursach i wziąć w nich udział, wystarczy śledzić profil Fb Galerii: https://bit.ly/3l5GeGD. Atrakcje w Galerii Copernicus odbędą się według poniższego harmonogramu:

Od poniedziałku do soboty – codziennie (6-11 lutego):

• strefa ROBOTYKI

• strefa VR

• strefa RETROGIER z kultową grą Deluxe SkiJump, interaktywna ścianka KNOOCKER

Atrakcje dostępne w wybranych daniach:

• zimowa strefa konstrukcyjna - czynna będzie w poniedziałek oraz sobotę (6 i 11 lutego)

• programowanie MINECRAFT - wtorek oraz środa (7 i 8 lutego)

• strefa druku 3D - czwartek oraz piątek (9 i 10 lutego)

Roboferie odbędą się w centrum handlowym Copernicus w dniach 6-11 lutego w godzinach 12.00-18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://galeriacopernicus.pl/roboferie-w-galerii-copernicus-kreatywne-zimowe-ferie-w-toruniu/.

***

Galeria Copernicus położona jest w ścisłym centrum Torunia. Doskonała lokalizacja umożliwia klientom dojazd zarówno środkami komunikacji miejskiej, samochodem, rowerem jak i przyjście pieszo. Obiekt powstał w 2005 roku, a dekadę później został zmodernizowany i rozbudowany. Dziś całkowita powierzchnia centrum wynosi 90 tys. mkw., z czego ponad 47 tys. mkw. stanowi powierzchnia najmu. W zasięgu oddziaływania Copernicusa znajduje się ponad 350 tys. mieszkańców Torunia i okolicznych miejscowości. Ofertę centrum handlowego stanowi blisko 150 sklepów i punktów usługowych. Copernicus to również doskonałe miejsce spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi czy szukania modowych inspiracji. Wśród najemców centrum są takie marki, jak: hipermarket spożywczy Auchan, elektromarket Media Markt, Decathlon, iDream (Apple), Ochnik, Homla, Diverse, Big Star, HalfPrice oraz salony modowe znanych marek: Guess, H&M, Reserved, CCC, Medicine, Olsen, Pako Lorente, KappAhl, Sinsay i Mohito. Ponadto w centrum znajduje się perfumeria sieci Douglas, Sephora, Hebe, Rossmann, salon Empik, a także salony z biżuterią: Yes, Apart, Bovem i W.Kruk. W ofercie dla dzieci można znaleźć sklepy Smyk, Coccodrillo czy Reporter Young. Centrum dysponuje 1 470 miejscami postojowymi.

Kontakt dla mediów:

Kamila Żyżkowska, e-mail: k.zyzkowska@corevalues.pl, tel.: +48 601 805 484